Podzimní část okresního přeboru zvládli naši fotbalisté velmi dobře, když prohráli jen jediné ze třinácti utkání a v tabulce tak přezimují na čtvrtém místě, jen s jednobodovým odstupem na třetí příčku. S bodovým ziskem (24 bodů za 6 vítězství a 6 remíz) tedy můžeme být spokojeni a i předváděná hra mohla potěšit diváky, kteří zase začínají na Slavoj chodit. Díky několika posilám z Horního Slavkova jsme teď daleko produktivnější, nastříleli jsme celkem 49 branek (2. nejvyšší počet v soutěži) a v čele tabulky střelců je s 19 góly bečovský Patrik Aubrecht.  Mrzet nás snad může jedině ztráta vedení těsně před koncem dobře rozehraných utkání s Bochovem a Březovou a také jediná porážka s prvními Dalovicemi. Kdybychom tato utkání zvládli lépe, měli bychom čelo tabulky na dostřel. I tak můžeme hodnotit naše působení v první části sezóny 2019/20 jako úspěšné a na jaře se pokusíme současné postavení v tabulce ještě vylepšit.

Dorostenci Slavoje Bečov hráli na podzim ve spojeném družstvu s toužimskými vrstevníky krajský přebor dorostu. Zatím se jim podařilo zvítězit pouze v jediném utkání, ale rozhodně získávají cenné zkušenosti, které budou moci zúročit, až budou přecházet do kategorie dospělých. Bez jejich pomoci se Slavoj neobejde, už teď bývají připraveni na střídačce při zápasech okresního přeboru mužů. Postupně se je budeme snažit začleňovat do sestavy Slavoje.

Na podzim jsme také provedli nábor nejmladších fotbalistů. Zatím se na trénincích schází asi deset dětí a ty plánujeme od příští sezóny ještě doplnit, abychom s nimi mohli začít hrát stálou soutěž.